Zajęcia we Freestyle Park – nowa forma, trening funkcjonalny.

Zajęcia we Freestyle Parku prowadzimy już od 2 lat. Nadeszła pora, żeby zmienić ich formę tak aby lepiej wykorzystać obiekt, oraz lepiej przygotować Was w kierunku rzeczy, które robimy na rolkach.
Trening funkcjonalny to zestaw ćwiczeń mających na celu zwiększenie waszej siły, dynamiki, elastyczności, poczucia własnego ciała i ogólnie poprawienie Waszej sprawności w kierunku rolek.
Co to oznacza dla nas?
Przede wszystkim redukujemy czas spędzony na skateparku na rzecz czasu spędzonego na macie. Tam będziemy trenować takie rzeczy jak zaawansowane planki (deski), ćwiczenia wzmacniające brzuch i plecy (dla większego bezpieczeństwa i mocy) będziemy zwiększać zakres ruchu w ćwiczeniach rozciągających oraz wyskok w ćwiczeniach plejometrycznych.
Wrócimy też do ćwiczeń z podstaw akrobatyki, będziemy szlifować gwiazdy, salta i przewroty.
Przed ostatnią aktywnością zawsze będzie wyjście na skatepark i wytestowanie swoich poszerzonych zakresów i nowych lepszych nawyków ruchowych. Czasem też będziecie mieć za zadanie pokonanie toru Ninja Warrior, który właśnie powstaje we Freestyle Parku.

Zwieńczeniem treningu będzie dłuższy niż zwykle stretching. Zajmnie nam on około 15 minut ponieważ jest to tak samo ważny element treningu jak każdy inny a jego efekty są dla nas rolkarzy błogosławieństwem i mają długofalowe pozytywne skutki.

Mam nadziej że nowe treningi przypadną Wam do gustu, dadzą Wam mocno w kość a ich pozytywne efekty będziecie sami mogli odczuć podczas każdego wyjścia na rolki.

Tomasz Kwiecień, Instruktor jazdy na rolkach, Katowice, Śląsk