Kurs na Instruktora Jazdy Agresywnej przy współpracy z PZSW

W klipie poniżej możecie zobaczyć Tyśkę i Krzyśka.
To moi uczniowie, których mam przyjemność uczyć grindów i jazdy AGV ogólnie, Tyśkę od niecałego roku, a Krzyśka od ponad roku.
Już jakiś czas temu postanowiłem, że chcę przkazać część swojej wiedzy aby inni także mogli nauczać rolek agresywnych. Zorganizowałem we współpracy z Polskim Związkiem Sportów Wrotkarskich weenekndowy kurs w połowie stycznia tego roku.
Przygotowałem wraz z Łukaszem Malewskim skrypt oraz prezentację, przedstawiającą krok po kroku, jak należy nauczać początkujących rolkarzy jazdy w skateparku oraz jak zacząć naukę grindów.
Grupa była zróżnicowana, gdyż mieliśmy 7 rolkarzy aktywnie jeżdzących agreswynie na codzień oraz 4 osoby, które same do tej pory nie próbowały jeździć agresywnie ale prowadzą swoje szkółki rolkowe oraz są kompetentnymi rolkarzami.
Po intensywnym , 16 godzinnym kursie zakończonym egzaminem teoretycznym i praktycznym zostałem z dużym bagażem wiedzy, wniosków oraz emocji, którymi chciałbym się z Wami podzielić.
1. Kurs jest był i będzie w zamyśle dla każdej osoby jeżdzącej na rolkach, nawet jeśli nie miała wcześniej styczności z jazdą AGV. Jest tak przemyślany i skonstruowany że każda osoba stosująca krok po kroku metody zawarte w tym kursie jest w stanie nauczyć osobę, która umie już jeździć na rolkach, bezpiecznie podstaw jazdy w skateparku. Mało tego, nawet jeśli pojawi się osoba, która będzie miała rolki do jazdy AGV, będzie w stanie pokazać jej podstawowe ćwiczenia przygotowujące do grindowania. Jeśli któs uważa, że nie takie osoby nie powinny uczyć jest w błędzie, gdyż to nie umiejętności jazdy a znajomość metod dydaktycznych decyduje o kompetencjach instruktora.
2. Certyfikat Ukończenia Kursu a Legitymacja Instruktora Jazdy Agresywnej. Każdy kto miał okazję wiząć w jakim kolwiek szkoleniu wie, że pod koniec dostaje się certyfikat jako potwierdzenie odbycia kursu. Natomiast legitymacja instruktorska w tym przypadku należała się jedynie osobom które:
– zdały wszystkie 3 części egzaminu

– posiadają już legitymację instruktorską zawierającą część o nauce podstaw jazdy rekreacyjnej.

Jeśli ktoś zdał egzamin, a nie posiadał legitymacji, karta egzaminacyjna trafi do PZSW i po prześciu kursu rekreacji i fitnessu osoba taka dostanie 2 legitymacje.
Osobom, które nie zdały egzaminu przysługuje dodatkowo płatna poprawka w termine ustalonym z PZSW.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania, dotyczące kursu, chętnie na nie odpowiem.